Fotorealistyczne wizualizacje

Chcesz wykonywać fotorealistyczne wizualizacje, ale nie wiesz jak? Ciągle renderujesz, ale nie jesteś zadowolony z efektów? Poznaj nasze tipy i zobacz czy wszystko wykonujesz jak my. 

1. Mapowanie

Nie ma chyba nic ważniejszego niż poprawne mapowanie. Dotyczy to wszystkich materiałów, których używamy w 3dsmaxie i Coronie.  Zwracamy uwagę na powiela

2. Rozmiar textury

Podstawowym błędem są złe rozmiary tekstur. Często pobieramy tekstury z google nie zwracając uwagi na rozmiar a ma on olbrzymie znaczenie. Od dziś zwracajcie na to uwagę. Pobierajcie wyłącznie mapy o najmniejszym rozmiarze 2 000 pixeli. 

3.  Mapy „brudu”

Nasze oko wychwytuje najmniejsze skazy na materiałach. Dlatego te bardziej dopracowane odbieramy jako realistyczne, a te mniej widzimy płasko. Aby zrobić bardziej złożony materiał mixujmy mapy z mapami typu DIRT. 

4. Poprawne oświetlenie

Kolejnym ważnym czynnikiem jest światło. Jeśli scena nie będzie poprawnie oświetlona możemy pracować nad materiami, ale nic z tego nie wyjdzie. Do świateł wewnętrznych używajcie też IESów. To one sprawiają, że wizualizacja wygląda fotorealistycznie. 

5. Błędy w scenie

Kluczem do sukcesu przy osiągnięciu realizmu w scenie jest pozbycie się wszystkich błędów w scenie. Mamy tu na myśli prześwity, które pojawiają się w linii sufitu lub lewitujące obiekty. Poduszki powinny leżeć na sofach, a koce poprawnie rozkładać na nich. W naszym kursie omawiamy takie błędy oraz jak sobie z nimi radzić kiedy już po przysłowiowych frytkach. 

6. Finalny render

Na tym etapie nigdy nie odpuszczamy. Rendery często wymagają drobnej korekty. Często wyciągamy kontrasty oraz refleksy i to wystarczy jeśli scena jest dobrze przygotowana. Oczywiście fotorealistyczny render to mało szumu i duża rozdzielczość, więc jak na dobre ciastko, które wychodzi z pieca trzeba cierpliwie poczekasz aż skończy się render. Jeśli masz dopracowane detale wykonuj rendery, które mają na krótszej krawędzi 4 000 pixeli. 

Udostępnij Post

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj Komentarz

Pozostałe Tipy

Relink

Do 3dsmaxa warto wgrywać różnego rodzaju skrypty, które ułatwią tobie

Nasze Kursy

W razie pytań jesteśmy dla Ciebie dostępni

Dbamy o Twoje doświadczenie. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące kursu, naszej oferty lub naszych usług, skorzystaj z formularza kontaktowego, a wkrótce się z Tobą skontaktujemy