fbpx

Fotorealistyczne wizualizacje

Chcesz wykonywać fotorealistyczne wizualizacje, ale nie wiesz jak? Ciągle renderujesz, ale nie jesteś zadowolony z efektów? Poznaj nasze tipy i zobacz czy wszystko wykonujesz jak my. 

1. Mapowanie

Nie ma chyba nic ważniejszego niż poprawne mapowanie. Dotyczy to wszystkich materiałów, których używamy w 3dsmaxie i Coronie.  Zwracamy uwagę na powiela

2. Rozmiar textury

Podstawowym błędem są złe rozmiary tekstur. Często pobieramy tekstury z google nie zwracając uwagi na rozmiar a ma on olbrzymie znaczenie. Od dziś zwracajcie na to uwagę. Pobierajcie wyłącznie mapy o najmniejszym rozmiarze 2 000 pixeli. 

3.  Mapy „brudu”

Nasze oko wychwytuje najmniejsze skazy na materiałach. Dlatego te bardziej dopracowane odbieramy jako realistyczne, a te mniej widzimy płasko. Aby zrobić bardziej złożony materiał mixujmy mapy z mapami typu DIRT. 

4. Poprawne oświetlenie

Kolejnym ważnym czynnikiem jest światło. Jeśli scena nie będzie poprawnie oświetlona możemy pracować nad materiami, ale nic z tego nie wyjdzie. Do świateł wewnętrznych używajcie też IESów. To one sprawiają, że wizualizacja wygląda fotorealistycznie. 

5. Błędy w scenie

Kluczem do sukcesu przy osiągnięciu realizmu w scenie jest pozbycie się wszystkich błędów w scenie. Mamy tu na myśli prześwity, które pojawiają się w linii sufitu lub lewitujące obiekty. Poduszki powinny leżeć na sofach, a koce poprawnie rozkładać na nich. W naszym kursie omawiamy takie błędy oraz jak sobie z nimi radzić kiedy już po przysłowiowych frytkach. 

6. Finalny render

Na tym etapie nigdy nie odpuszczamy. Rendery często wymagają drobnej korekty. Często wyciągamy kontrasty oraz refleksy i to wystarczy jeśli scena jest dobrze przygotowana. Oczywiście fotorealistyczny render to mało szumu i duża rozdzielczość, więc jak na dobre ciastko, które wychodzi z pieca trzeba cierpliwie poczekasz aż skończy się render. Jeśli masz dopracowane detale wykonuj rendery, które mają na krótszej krawędzi 4 000 pixeli. 

Udostępnij Post

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj Komentarz

Pozostałe Tipy

Relink

Do 3dsmaxa warto wgrywać różnego rodzaju skrypty, które ułatwią tobie

Nasze Kursy

error: Treść jest chroniona !!
W razie pytań jesteśmy dla Ciebie dostępni

Dbamy o Twoje doświadczenie. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące kursu, naszej oferty lub naszych usług, skorzystaj z formularza kontaktowego, a wkrótce się z Tobą skontaktujemy